Metody transplantace vlasů

Během zákroku na naší klinice transplantace vlasů dochází k odběru vlastních vlasových folikulů (buněk, ze kterých roste 1–5 vlasů) z takzvané dárcovské oblasti na týlu nebo zátylku hlavy, a následně k přesunu těchto buněk na jinou část hlavy. Nejedná se o nastřelení vlasů umělých ani od jiného člověka-dárce.

Vlasy na zadní části hlavy jsou odolnější proti příčinám plešatění, proto jsou k transplantaci ideální a lze u nich zaručit, že v budoucnu nevypadnou.

Vlasových folikulů máme pouze omezené množství a tělo není schopné vytvářet nové. Pokud dojde na určitém místě hlavy k jejich poškození a folikuly trvale ztratí schopnost tvořit nové vlasy, zůstává jediná možnost – transplantace vlasů. Způsobů je ovšem několik.

Metoda FUE (Follicular Unit Extraction)

Tato metoda odebírá pomocí speciálního dutého nástroje jednotlivé vlasové štěpy (folikulární jednotky). Vznikají mikrojizvičky (cca 1 mm v průměru), které po zhojení nejsou vidět. Během několika hodin tak lékař dokáže vytvořit velkou vlasovou hustotu a přirozeně vypadající výsledek transplantace. Metoda FUE je v současnosti považovaná za nejvhodnější, její postupy se používají i při roboticky asistované transplantaci.

Na naší vlasové klinice provozujeme jako jediní v České republice roboticky asistovanou metodu FUE. Při ní nejprve robot vytvoří lůžka pro vkládání štěpů v cílové oblasti, následně se odebere odsouhlasený počet štěpů z dárcovské oblasti, a poté se štěpy vkládají do lůžek. Pro menší zákroky používáme přístroj NeoGraft 2.0, pro transplantace většího rozsahu systém ARTAS.

Metody nepoužívané v CLINICAL HAIR&HEALTH

Proč zvolit transplantaci vlasů v CLINICAL HAIR&HEALTH

  • Robot nechybuje – maximálně 3% ztráta odebraných štěpů
  • Několikanásobná kontrola odebraných štěpů = doživotní záruka
  • Český tým – vedoucí lékařka s více než 20letou praxí v oboru
  • Pravidelné kontroly po zákroku a podrobná konzultace před zákrokem